Dr. Méreiné Berki Boglárka - Önéletrajz

Szakmai önéletrajz

Végzettség, fokozatok

2021
Doktori nyilvános védés, közgazdaságtudomány, summa cum laude, 100%-os védési eredmény (Szegedi Tudományegyetem - Gazdaságtudományi Kar, Dokori Iskola)
2016
Okleveles közgazdász regionális és környezeti gazdaságtan szakon - mesterképzés (Szegedi Tudományegyetem – Gazdaságtudományi Kar)
2014
Közgazdász gazdálkodás és menedzsment szakon - alapképzés (Szegedi Tudományegyetem – Gazdaságtudományi Kar)
2010
Okleveles szociológus – osztatlan (mesterszintű) képzés (Szegedi Tudományegyetem – Bölcsészettudományi Kar)

Kutatási érdeklődés

Érdeklődésem középpontjában elsősorban a részvételi, közösségi kutatások és az ide kötődő akciók állnak (részvételi akciókutatás). Különösen érdekel az emberi kapcsolatok ereje (társadalmi tőke) a mélyszegénységben, szegregációban élő, stigmatizációval terhelt közösségek esetében.

Oktatási tevékenységem révén a fenntartható fejlődés (elsősorban fenntartható mobilitás és turizmus), gazdaságszociológia, valamint helyi gazdaságfejlesztés témakörök is érdeklődésem fókuszában állnak.

Kulcsszavak: akciókutatás, fenntartható mobilitás, fenntartható turizmus, gazdaságszociológia, helyi gazdaságfejlesztés

Oktatási tevékenység

2015-
Bevezetés a helyi gazdaságfejlesztésbe gyakorlat (SZTE - GTK magyar nyelven)
2017-2019
Környezetgazdaságtan (SZTE - TTIK mester, magyar nyelven)
2019-
Fenntartható mobilitás menedzsment (SZTE általánosan művelő tárgy magyar nyelven)
2019-
Bevezetés a helyi gazdaságfejlesztésbe (SZTE – GTK posztgraduális képzés, magyar nyelven)
2019-
Gazdaságszociológia (SZTE – GTK távoktatás, magyar nyelven)
2021-
Fenntartható turizmus (SZTE – GTK alapképzés, magyar nyelven)
2021-
Sustainable tourism (SZTE – GTK alapképzés, angol nyelven)

Fontosabb kutatási projektek

• SASMob - Smart Alliance for Sustainable Mobility. UIA 02-239 SASMOB, kutatói részvétel
  • EFOP-3.6.1-16-2016-00008: „Egészségügyi intézmények civil szervezetekkel folytatott együttműködéseinek dinamikája”, kutatói részvétel
  • EFOP 3.6.2.: “Az intelligens, fenntartható és inkluzív társadalom fejlesztésének aspektusai…”, hallgatói esélyegyenlőségi terv előkészítése, kutatói részvétel
  • OTKA K-109425: “A helyi gazdaságfejlesztés megalapozása a képességszemlélet segítségével”, kutatói részvétel

Tudományos társasági tagságok, közreműködések

• LK (Living Knowledge Network) – 2018 member of local organising committee
  • MRTT (Magyar Regionális Tudományi Társaság) tagja

Fontosabb publikációk

• Méreiné-Berki, Boglárka ; Málovics, György ; Creţan, Remus (2021): “You become one with the place”: Social mixing, social capital, and the lived experience of urban desegregation in the Roma community. Cities: The International Journal of Urban Policy and Planning 117 p. 103302 Paper: 103302.
  • Méreiné Berki, Boglárka ; Málovics, György (2020): Városi deszegregáció, társadalmilag heterogén lakóközösségek, társadalmi tőke: egy hazai városi szegregátum felszámolásának tapasztalatai. Tér és Társadalom 34 : 2 pp. 35-66. , 32 p.
  • Méreiné, Berki Boglárka ; Málovics, György; Tóth, Janka ; Cretan, Remus (2017): The role of social capital and interpersonal relations in the alleviation of extreme poverty and spatial segregation of Romani people in Szeged. Journal of Urban and Regional Analysis 9 : 1 pp. 33-50. , 18 p.
  • Málovics, György; Méreiné, Berki Boglárka; Mihály, Melinda (2021): Policy reform instead of policy transformation? Experiences of participatory action research (PAR) on desegregation policy in Szeged, Hungary. International Journal Of Action Research 17 : 1 pp. 81-101. , 21 p.
  • Málovics, György ; Creţan, Remus; Méreiné-Berki, Boglárka ; Tóth, Janka (2019): Socio-environmental justice, participatory development, and empowerment of segregated urban Roma: Lessons from Szeged, Hungary. Cities: The International Journal of Urban Policy and Planning 91 pp. 137-145. , 9 p.
  • Cretan, Remus ; Málovics, György ; Méreiné, Berki Boglárka (2020): On the production and contestation of (internalized) stigma: urban Roma in segregated areas of Szeged. Geographica Pannonica 24 : 4 pp. 294-310. , 17 p.
  • Bajmócy, Zoltán ; Gébert, Judit ; Málovics, György ; Berki, Boglárka Méreiné ; Juhász, Judit (2020): Urban Strategic Planning from the Perspective of Well-Being: Evaluation of the Hungarian Practice. European Spatial Research and Policy 27 : 1 pp. 221-241. , 21 p.
  • Málovics, György; Juhász, Judit ; Méreiné, Berki Boglárka ; Pálné, Mihók Barbara ; Szentistványi, István ; Pataki, György ; Nagy, Mihály ; Tóth, Janka (2021): Confronting espoused theories with theories-in-use: Challenges of participatory action research with marginalized communities in contributing to social change and theory building. Action Research 19 : 2 pp. 255-276. , 22 p.

Szakmai közéleti tevékenység

2020 –
Tehetséggondozási Bizottság tagja (SZTE Gazdaságtudományi Kar)

Díjak, kitüntetések