A_MAGYAR_REGIONALIS_TUDOMANYI_TARSASAG_XXII._VANDORGYULESE
Megrendezésre kerül a Magyar Regionális Tudományi Társaság XXII. vándorgyűlése

2024. október 15.

2024. október 17–18. között kerül megrendezésre a Magyar Regionális Tudományi Társaság (MRTT) XXII. vándorgyűlése. A konferencia társrendezője a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar. A vándorgyűlésen három plenáris ülésre, egy kerekasztal-beszélgetésre és három idősávban összesen 24 szekcióülésre kerül sor. A két nap alatt 155 szekcióelőadás hangzik el, 18 tematikus szekcióban. Egy plenáris ülés és három szekció angol nyelven kerül megrendezésre.

A Magyar Regionális Tudományi Társaság a magyar regionális tudomány szakmai fóruma, egy pécsi székhelyű egyesület, amely a területi kutatással, fejlesztéssel, irányítással foglalkozó szakembereket fogja össze. A társaság tagjainak száma meghaladja a 300 főt, ebből közel 100 fő a határon túli regionális műhelyeket képviseli. A társaság regionális alapon szerveződik. Az MRTT tizennégy tagozatot működtet. A hét hazai tagozat lefedi hazánk teljes területét, a hét határon túli tagozat pedig a társaságba integrálja a Kárpát-medence magyar ajkú kutatóit.

Az MRTT az Európai Regionális Tudományi Társaság (European Regional Science Association - ERSA) magyar tagozataként is működik. Az európai tudományos közösség elismerésének köszönhetően 2022. augusztusában az ERSA 61. kongresszusát Pécsett szervezték meg, a PTE Közgazdaságtudományi Karával és a Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközponttal (KRTK) közösen.

A vándorgyűlések tematikája jellemzően a helyszínhez közvetlenül kötődő téma, vagy valamely aktualitás köré szerveződik. Az idei vándorgyűlés témája Magyarország EU-s csatlakozása óta eltelt két évtized eredményei és kihívásai, különös tekintettel a területi egyenlőtlenségek alakulására, a gazdasági és társadalmi felzárkózás kérdéseire és a regionális politika új irányaira.

A plenáris előadók: Simona Iammarion (University of Cagliari), Jiri Blazek (Charles University in Prague), Valentina Ivanic (Economics Institute, Belgrade), valamint Szokolai Zsolt (Európai Bizottság, Regionális és Városfejlesztési Főigazgatóság), Mayer Gábor (Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium), Timár Judit (HUN-REN KRK Regionális Kutatások Intézete), Vida György (SZTE GTK). A vándorgyűlés során Lengyel Imre (SZTE GTK), a hazai regionális tudomány jeles alakja is köszöntésre kerül 70. születésnapja alkalmából.

A megnyitón köszöntőt mond Dr. Nagy Benedek, az SZTE Gazdaságtudományi Kar dékánja, és Pálné Kovács Ilona, a Magyar Regionális Tudományi Társaság elnöke.

A vándorgyűlés honlapja, és a program elérhető a linkre kattintva.