Karunk oktatója is tagja az EMOK által Év Legígéretesebb PhD Kutatócsoportja Díjjal kitüntetett csoportnak!
A tavalyi évben első alkalommal egy új programelemmel bővült az Egyesület tevékenysége, amelynek célja az egyetem közötti kutatói együttműködések erősítése a fiatal kutatók körében. A 2024. januárjában megtartott kapcsolatépítő esemény során közel 30 fiatal doktorandusz szerveződött kutatócsoportokba és definiált olyan tudományos problémákat, amelyek feldolgozására és kutatására közel fél év állt rendelkezésre.
Ezen az eseményen alakult meg a magukat csak „Dreamteam”-ként emlegető kutatócsoport, amely azt vizsgálta, hogy vajon mennyire nyitottak a fiatalok olyan mentálhigiénés, mesterséges intelligenciával támogatott mobiltelefonos alkalmazások használatára, amelyek képesek lennének a mentális egészség és közérzet javítására. A koncepció tesztelése során a kutatócsoport a WHO által alkalmazott jólléti skálákat, valamint a tervezett viselkedés elméletére és technológia elfogadás modellre építve készítette el kutatási modelljét.
A kutatás a Budapesti Corvinus Egyetem, Budapesti Gazdasági Egyetem, Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak bevonásával valósult meg. A kutatók tudományos eredményeiket nemcsak az EMOK augusztusi konferenciáján mutathatták be, hanem lehetőséget kaptak publikálni tanulmányukat a Marketing & Menedzsment tudományos folyóiratban, amely hamarosan megjelenik és elérhetővé válik az érdeklődők számára (megjelenést követően elérhetővé tesszük a tanulmányra mutató hivatkozást a cikk alján).
Az Egyesület az elkészült tanulmány színvonala, illetve a kutatócsoport tagjai által tanúsított hozzáállás alapján az Év Legígéretesebb PhD Kutatócsoportja díjjal is jutalmazta a résztvevőket – köztük Huszár Sándor kollégánkat, az Üzleti Tudományok Intézetének munkatársát - a 2025. január 31-én megtartott workshopján.