Bezár

Alumni

Interjú Ádám Zsuzsával, a GTK korábbi hallgatójával

Interjú Ádám Zsuzsával, a GTK korábbi hallgatójával

2015. október 08.
5 perc

„Szakmailag és emberileg is kiváló karról beszélhetünk, és ez kiemeli a szegedi GTK-t a többi intézmény közül”

Ádám Zsuzsa
Munkakör, munkahely
Account manager, Kaméleon Reklám Kft., Budapest
A GTK-n folytatott tanulmányok kezdete és vége, szak neve
  • 2006-2009 Kereskedelem és marketing szak (BA)
  • 2010-2012 Marketing szak (MA)

Milyen kompetenciákat tartasz a legfontosabbnak ahhoz, hogy a munkakörödet jól ellásd?

Nagyon fontos a precizitás, az alaposság, és mivel számos projektet kell egy időben kezelni, a figyelem megosztásának képessége is elengedhetetlen. A nyitottság, a türelem és a jó kommunikációs képesség szintén nélkülözhetetlen, mivel számos különböző típusú ügyféllel állok kapcsolatban, akikkel fontos, hogy jól megértsük egymást. Ezen kívül jó elemzőkészségre, az idő megfelelő menedzselésének és a feladatok delegálásának képességére is szükség van a munkámban.

Melyek voltak azok a fontos pillanatok, döntéshelyzetek a karriered során, amelyekből sokat tanultál, és amelyek segítettek eljutni oda, ahol most vagy?

Az egyetem utolsó évében gyakornokként kezdtem el egy szegedi cégnél, a Marketing Store Kft.-nél dolgozni, ahol az egyetem elvégzése után teljes munkaidőben folytattam a munkát. Nagyon sokat köszönhetek az ottani főnökeimnek, akiktől rengeteget tanultam, akik elindítottak ezen a pályán. Szerintem a legfontosabb, hogy megtartsuk a lelkesedésünket, merjünk kipróbálni úgy dolgokat és ne riadjunk vissza semmilyen kihívástól. Én is ennek megfelelően végeztem és végzem ma is a munkám. Sok olyan projektet kaptam, amely nagy kihívás volt számomra, melyben nem volt korábban tapasztalatom, de kellő lelkesedéssel és optimizmussal sikerült helytállnom. Nagyon fontos tehát a bátorság és a nyitottság, mindig pozitívan kell belevágni minden új lehetőségbe és kihívásba, mert ezek segítenek abban, hogy megtaláljuk azokat a területeket a szakmán belül, amivel igazán szeretnénk foglalkozni. Számomra is nehéz döntés volt otthagyni a szegedi munkahelyemet és váltani, de nem bántam meg, mert ennek köszönhetően sok új dolgot tanultam és új tapasztalatokat szereztem.

Hogyan telik egy munkanapod?

Eléggé változatosak a munkanapjaim, így az éppen aktuális projektektől függ, hogy mivel foglalkozom. Minden accounthoz különböző ügyfelek tartoznak, és mivel integrált marketing ügynökség vagyunk, így nagyon sokféle feladatot látunk el a csomagolás tervezéstől, az online marketing feladatokon át a reklámfilm forgatásig. Az accountok feladata ezen munkák koordinálása és az ügyfelekkel való kapcsolattartás, így a napi feladatokat az határozza meg, hogy éppen milyen projekten dolgozunk, és ez igényel-e helyszíni jelenlétet pl. nyomdai munkák felügyelete, fotózás vagy forgatás. Az e-mailek rendszeres nyomon követése mindennapos illetve fontos, hogy telefonon is mindig elérhető legyek az ügyfelek számára. A cégen belüli közös ötletelések, az ügyfelekkel való tárgyalások az irodában vagy külső helyszínen szintén mindennaposak, valamint általában elég sokat rohangálok az irodán belül is, hogy nyomon kövessem a feladatokat a grafikusokkal, az operátorokkal, a szövegírókkal és az online-os kollégákkal rendszeresen egyeztetve.

Mit tekintesz életed eddigi legnagyobb sikerének?

Az egyetemi évek alatt nagyon sok versenyen vettem részt, amelyre nagyon büszke vagyok, ilyen volt például az OTDK-ra készült kutatásunk két csoporttársammal, mellyel a téma pikáns jellege miatt jelentős média megjelenést értünk el. A legnagyobb szakmai sikeremnek viszont a Szegedi Ifjúsági Napok marketing, PR és sajtófeladatainak ellátását tekintem – ezt a feladatot két éven keresztül láttam el szegedi kollégáimmal együtt, egy kis csapatban. Mindez nem csak nagy felelősséggel járt, és rengeteg munkát igényelt, de óriási élményt is nyújtott, amelyet gyakran elevenítek fel azóta is.

Szerinted a szegedi közgazdászképzésnek mi az erőssége?

A szegedi közgazdászképzés erőssége, hogy a hallgatók egy, a többi karhoz viszonyítva kisebb, de pont ezért családiasabb környezetben tanulhatnak, és élhetik át az egyetemi éveket. Nagyon sok kiváló, külföldi és a versenyszférában szerzett gyakorlati tapasztalattal is rendelkező oktató van a karon, akik nemcsak a száraz elméletet adják át, hanem érdekességekkel, színes történetekkel gazdagítják az anyagot. Nagyon sok lehetőség adódik a kar kapcsolatai révén versenyeken, szakmai rendezvényeken, konferenciákon való részvételre, ami amellett, hogy rengeteg tapasztalatot és élményt nyújt, nagyon nagy plusz pontot jelent az önéletrajzban a későbbi munkakereséshez. A kar elismeri a hallgatókat, és támogatja a lelkes és motivált fiatalokat, valamint nagy hangsúlyt helyez arra, hogy a különböző kari rendezvények, kirándulások, bálok és bulik szervezésével erősítse a hallgatói közösséget, és élvezetesebbé tegye az egyetemi életet. Összefoglalva tehát: szakmailag és emberileg is kiváló karról beszélhetünk, és ez kiemeli a szegedi GTK-t a többi intézmény közül.

Az egyetemi tanulmányaid alatt vállaltál feladatot a hallgatói közösségi életben? Mit gondolsz, mennyiben segítette ez elő a karrieredet?

Több éven keresztül tutorként és demonstrátorként dolgoztam a karon, amelyet nagyon szerettem. Sok érdekes kutatásban vettem részt, volt lehetőségem órákat tartani és segíteni a távoktatásos hallgatókat. Mindezek segítettek a gyakorlati tapasztalat szerzésben, javították a kommunikációs és prezentációs képességeimet és növelték a felelősség tudatomat, amelyeket a jelenlegi munkám során is nagyon jól tudok hasznosítani.

Hogyan tartod a kapcsolatot az évfolyamtársaiddal?

A közösségi oldalak és az ezeken belül létrehozott csoportok nagyon jó lehetőséget biztosítanak a régi egyetemi csapat összefogására. A csoporton belül szerveződtek már több alkalommal is találkozók, amelyek mindig jó alkalmat biztosítottak arra, hogy újra összejöjjön az évfolyam és megosszuk egymással ki, merre jár, hol helyezkedett el. Sokan kerültek Budapestre, így könnyebb az egy városban élőket összehívni egy találkozóra. A szakmai portálok közül a LinkedIn is kiválóan alkalmas arra, hogy nyomon kövessük egymás szakmai előmenetelét, itt talán kevésbé a kapcsolattartás az, amely jelentős, inkább, hogy nyomon tudjuk követni egymás pályafutását, mely segítséget nyújthat akár a munkakeresőknek, akár egy jövőbeli üzleti együttműködés esetén. Azokkal az évfolyamtársakkal, akikkel szorosabb barátságot kötöttem, rendszeresen kommunikálok, akár telefonon, e-mail-en, akár rendszeres találkozók alkalmával.

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

    Kapcsolódó hírek