Magyarorszag_es_az_Europai_Unio_c._konferencia_Rajztabla_1

Magyarország és az Európai Unió című konferencia

2024. május 06.

2024. április 25-én oktatónk, Dr. Somosi Sarolta (Nemzetközi Gazdaság- és Gazdálkodástudományi Intézet) A jövő árnyai: törésvonalak az Unióban kerekasztal-beszélgetésen vett részt az SZTE ÁJTK-n megrendezett Húsz év múltán: Magyarország és az Európai Unió c. konferencián.

A beszélgetés során olyan kérdéseket érintettek a résztvevők, hogy például merre tart az Európai Unió, az európai föderalizmus vagy a szuverenizmus felé, azaz kialakulhat-e szervezetileg is a két- vagy többsebességes Unió. Kitértek olyan témákra is, mint a migráció és a háború, melyek szakpolitikai válaszokat igényelnek az EU és a tagállamok részéről.

A beszélgetésben részt vett Prof. Dr. Koller Boglárka, tanszékvezető egyetemi tanár (NKE), Dr. Juhász Krisztina, adjunktus (SZTE ÁJTK), Dr. Somosi Sarolta, adjunktus (SZTE GTK). A beszélgetés moderátora Prof. Dr. Blutman László, tanszékvezető egyetemi tanár volt (SZTE ÁJTK).

magyarorszag es az europai unio konferencia