Kiemelt hírek

2019. november 12.

Hagyományosan az Egyetem Napján adják át a Senator Honoris Causa és a Doctor Honoris Causa Kitüntető Címeket, a Pro Universitate-, a Klebelsberg Kunó-, a Pro Laudanda Promotione-díjakat, valamint az Év Kutatója, az Év Fiatal Kutatója, a Kiváló PhD Témavezető, Pro Laudanda Elismerő Okleveleket és a Csengery János Emlékérmet.

2019. október 30.
2019. október 28.

Gyere el a mesterképzésekkel kapcsolatos tájékoztatónkra 2019. november 6-án és jelentkezz az idei keresztfélévben vagy pedig a következő tanévben valamelyik mesterképzési szakunkra! Több kérdés is felmerült benned a jelentkezéssel kapcsolatban? Akkor tedd fel kérdéseidet személyesen a szak- és képzésfelelősöknek!

2019. október 28.

A Társadalmi és Gazdasági Folyamatok elemzésének kérdései a XXI. században Nemzetközi Tudományos Konferenciára tekintettel 2019. november 7. (csütörtök) és november 8. (péntek) napokra dékáni szünetet rendelt el Dr. Kovács Péter, a Gazdaságtudományi Kar dékánja.

2019. október 22.

Az eddigi rendkívül sikeres véradások után ismét segíteni hívják az egyetemi polgárokat. Október 31-én, csütörtökön 9 és 17 óra között várnak minden eddigi és leendő véradót az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központba, hogy Halloweenkor is megmentsenek három életet.

2019. október 21.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara a francia IPAG Business Schoollal kötött szerződést. A kar hallgatóinak a jövőben lehetősége lesz arra, hogy csereprogramon keresztül a neves francia intézményben végezzék el tanulmányaikat és sajátítsák el a diplomához szükséges tudást.

2019. október 20.

A tavalyi év sikereit követően idén is útra kelt a GM Club, immáron a második szakmai kirándulására.

2019. október 06.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karán a 2020/21-es tanévtől Turizmus-vendéglátás szakon is tanulhatnak magyar és angol nyelven mindazok, akik továbbtanulásukat Szegeden tervezik és érdeklődnek az ágazat iránt. A képzésre 2020. február 15-ig lehet jelentkezni.

2019. június 13.

Pelle Anita, az International Economy and Business angol nyelvű mesterképzésünk szakfelelőse június elején szándéknyilatkozatot írt alá double degree együttműködésre a kunmingi Yunnan Egyetem (YNU) Gazdaságtudományi Karának dékánjával.

MSCI

MSCI is organizing an Open Day event on the 27th November. In this event participants will have an exclusive opportunity to take an office tour, meet some representatives of main interest areas (analytics, data, technology, client coverage), and discuss career paths with them and with other colleagues.