Kiemelt hírek

2021. április 19.

Az Új Nemzeti Kiválóság Program 2016-ban indult, több témakörben kiírt ösztöndíjpályázatokat magában foglaló program, melynek célja, hogy a felsőoktatásban részt vevő hallgatói, kutatói kiválóságot támogassa.

2021. április 06.

2021 tavaszán rendhagyó módon, az online térben rendezi meg az SZTE GTK a Prezilimpia, prezentációs tehetségkutató versenyt.

2021. március 30.

Elindult a nemzetközi stratégiai partnerség keretei között megvalósuló YETI (Young Entrepreneurial Teachers Initiative) Erasmus+ projekt, melyben a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara, valamint a Gazdaságtudományi Kar partnerként vesz részt.

2021. március 29.

13. alkalommal rendezték meg az SZTE Gazdaságtudományi Karon a már hagyománynak számító International Week programot, ezúttal online formában. A virtuális tér ellenére az érdeklődés töretlen, hiszen 10 különböző országból és 16 partnerintézményből érkeztek vendégoktatók.

2021. március 24.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar International Week eseményének első napján bemutatták a kar kollégáinak közreműködésével fejlesztett oktatási célú játékot, az Entrepoly-t, mellyel a hallgatók vállalkozói készségeit lehet fejleszteni. Az online workshopon több mint 20 külföldi oktató próbálhatta ki az ISGEE Erasmus+ projekt keretében fejlesztett ingyenes online oktatói programot.

2021. március 05.

A Gazdaságtudományi Karon közel 10 éve töretlenül működik a tehetséggondozás céljából alapított ösztöndíjrendszer.

2021. március 01.

A VII. Pénz7, avagy a pénzügyi és vállalkozó témahét megnyitóját március 1-jén tartották a Pénzügyminisztérium épületében, ahova Karunk dékánja, Dr. Kovács Péter is meghívást kapott, mint díjazott.

2021. február 01.

Támogasd az Ökonómia Közhasznú Alapítványt adód 1%-ával!

2021. január 26.

Az SZTE és a svédországi Lundi Egyetem, a EUGLOH Szövetségben együttműködve, webináriumot szervezett az egyetemi esélyegyenlőség témájában. A rendezvény felvezető előadását Bajmócy Zoltán, a GTK tudományos dékánhelyettese tartotta. Prezentációjában arról beszélt, hogy kik az úgynevezett „alulreprezentált” csoportok egy egyetemen, és hogyan biztosíthatna számukra egyenlő lehetőséget egy befogadó campus.

2021. január 12.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara 2021. februártól meghirdeti a Coach School együttműködésével a Business Coach szakirányú továbbképzést. A most újonnan induló szakra 2021. január 25-ig jelentkezhetnek az érdeklődők.

2020. december 15.

2020. december 10-én került megrendezésre az SZTE Gazdaságtudományi Karon a Tudományos Diákköri Konferencia kari fordulója. A jelenlegi helyzetre való tekintettel az online térben zajlott a verseny. Rekordszámú dolgozatot mutattak be a hallgatók a Marketing és az Innovációs- és pénzügyi szekcióban.