Párbeszéd az egyetemek társadalmi szerepvállalásáról

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Kutatóközpont és a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Területi Bizottság Gazdaságtudományi Szakbizottsága tisztelettel meghívja a

Párbeszéd az egyetemek társadalmi szerepvállalásáról

című, a Magyar Tudomány Ünnepéhez kötődő konferenciára és workshopra.

2017. november 16.
Helyszín:
SZTE Gazdaságtudományi Kar
6722 Szeged, Kálvária sgt. 1.

A konferencia célja, hogy párbeszédet kezdeményezzen az egyetemek társadalmi szerepvállalásával kapcsolatban. Vajon miként nyitható ki az egyetemek kapuja, miként válhat a kutatás, vagy az oktatás a társadalmi szereplők számára relevánssá és hozzáférhetővé? Miközben egyes területeken már látszanak a társadalmi együttműködés körvonalai, addig a közösség más (kevésbé fizetőképes) tagjai számára továbbra is zártak az egyetem kapui. Célunk arról gondolkodni, hogy az egyetemen folyó tevékenységek miként nyithatók ki, az egyirányú kommunikáció miként válthatna egyenlő felek, egymásra odafigyelő párbeszédévé.

Plenáris előadások

Pataki György
Kutatás a társadalmi értékteremtésért: ki a kutató? Mi a kutatás? Mi végre tudomány?
Kiss Gabriella
Az egyetem mint „bolt”? Science Shop a Corvinuson
Misetics Bálint
Szociológiai képzelőerő és társadalmi igazságosság