ISLP Statisztikai Poszterverseny

International Statistical Literacy Project Statisztikai Poszter készítő Verseny 2014-2015

2014. november 20.

ISI LogóIASE Logó

A 2014-2015-ös évben is megrendezésre kerül az ISI (International Statistical Institute) ISLP projektjének statisztikai poszter készítő versenye, melyet immáron második alkalommal szervezünk meg Magyarországon is. A verseny hazai fordulóját a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara szervezi.

A verseny célja

A diákok azon készségeinek fejlesztése, melyekkel képesek leírni, jellemezni a környezetüket és a statisztika segítségével vizsgálni a mindennapi életüket.

A plakátkészítés egy érdekes lehetőség arra, hogy:

• csapatban dolgozz
  • valós problémákat oldj meg adatok segítségével
  • számítási és grafikai képességeid használd
  • értelmezd a statisztikai eredményeket
  • fejleszd az írásbeli kommunikációs képességeidet

Kik vehetnek részt a versenyben?

A versenyre 2-3 fős csapatok jelentkezhetnek két korcsoportban:

• 1999-ben és 1999 után születettek (általános iskola)
  • 1996 és 1996 után születettek (középiskola)

A versenyben minden csapat egyetlen poszterrel pályázhat.

A versenyen való részvétel díjtalan.

Időbeosztás, határidők

Hazai forduló

Csapatok nevezése
2015. február 15.
A poszter fényképének beküldése elektronikus úton a pepe@eco.u-szeged.hu címre
2015. február 15.
A hazai forduló győzteseinek kihirdetése
2015. március eleje

Nemzetközi Forduló: Magyarországot a hazai forduló győztesei képviselik

Nemzetközi forduló győzteseinek kiválasztása , Plakátok bemutatása a 60. ISI Statisztikai Világkongresszuson Rio De Janeiroban
2015. július 26-31

Szabályok

• A poszter bármilyen témában készülhet, ugyanakkor a plakátnak be kellene mutatnia a statisztika, a statisztikai elemzések használatát, a statisztikai információkat és megállapításokat. Ehhez ajánlott az értékelési szempontok áttekintése.
  • A felhasznált adatok származhatnak saját adatgyűjtésből, illetve máshonnan átvett forrásokból is, ez utóbbi esetben az adatok forrását kötelező feltüntetni a plakáton.
  • A poszter bármilyen nyelven elkészíthető.
  • A poszter nem tartalmazhat információkat a résztvevő diákokról és iskolájukról.
  • Korábbi versenyeken indult poszterrel nem lehet nevezni.
  • A poszter a diákok eredeti alkotása kell, hogy legyen.
  • Méretek: a poszter kétdimenziós (egyetlen lap) és egy oldalas. A maximális méret: A1 (841 mm x 594 mm vagy 33,1 inch x 23,4 inch). A maximális fájl méret: 10 MB.
  • Minden beérkezett pályázat az ISI tulajdonát képezi és nem adható vissza.
  • A poszter benevezésével a diákok hozzájárulnak ahhoz, hogy munkájukat felhasználhatják az ISI különböző konferenciáin, eseményein, publikációkban, promóciós anyagokban és az interneten elektronikus formában.

Dr. Kovács Péter, az ISLP honi koordinátora, egyetemi docens, SZTE GTK,
E-mail: pepe@eco.u-szeged.hu