Az egyetem és a város

A Tisza partján fekvő Szeged Csongrád megye székhelye, 169 ezer lakosú iskolaváros. Az M5-ös autópályán Budapesttől kb. 90 percre, InterCity vonattal 2 óra 20 percre fekszik.

Egyetemi látnivalók

Nem is gondolnánk, mennyi látnivalót rejtenek az egyetemi épületek. Az egyetemi tanulmányok alatt érdemes el-ellátogatni a gyűjteményekbe, rácsodálkozni a szebbnél szebb épületekre.

Közlekedés

Szeged szerethető nagyváros – ehhez hozzájárul, hogy bicikliutak hálózzák be az várost, és a tömegközlekedéssel bárhová eljuthatunk.

Városi programok, fesztiválok

Szeged fesztiválváros, ahol mindig történik valami, ahol a városi és az egyetemi programok minden napra kínálnak szórakozást. A diákokat ráadásul kedvezményes belépők várják.

Sport és fürdőélet

A szegedi szurkolók jelentős része az egyetemi hallgatók közül kerül ki – mindenkit vár egy csapat.

Szegedi sajtó

Ha tudni szeretné, mi történik a városban, ezeket az oldalak adnak tájékoztatást.

XXIII. Országos Esettanulmány Verseny

A nagy múltra visszatekintő Országos Esettanulmány Verseny Magyarország legkiemelkedőbb esettanulmányi versenye, ahol a hallgatók egy komplex, valós vállalati problémára irányulómegoldásaikon keresztül mérik össze tudásukat.