Kommunikációs és prezentációs tréning a TDK-zó hallgatók számára

Az SZTE GTK Tehetséggondozó Bizottsága és a TDK-felelősök 2015. március végén kétnapos kommunikációs és prezentációs tréninget szerveztek a kari Tudományos Diákkörben aktívan dolgozó hallgatók számára.

A tréninget Pusztai Bertalan (a BTK docense), valamint Kürtösi Zsófia és Szakál Péter tartották. A tudományos kutatási eredmények érthető, követhető prezentálása mindig kihívás, különösen olyan esetekben, amikor egy meghatározott – viszonylag szűk – időkeret áll az előadó rendelkezésre, mint ahogy ez különböző konferenciákon vagy akár az Országos Tudományos Diákköri Konferencián is van. A tréning így a tudománykommunikációra, a prezentáció felépítésére, a prezi programra is kiterjedt, segítve ezzel a hallgatókat, hogy a kutatási eredményeikből mit és milyen mélységben mutassanak be a hallgatóságnak. Az előadásokon elhangzott, hogy a prezentációk felépítése, szakmai mélysége jelentős mértékben függ a közönség felkészültségétől is, így egy jól elkészített prezentáció csak ugyanabban a körben használható még egyszer. Honti Tamás, kereskedelem és marketing szakos hallgató így fogalmazott a tréninggel kapcsolatban: „Nagyon jó volt, hogy nem a szakmaiságon volt a hangsúly (bár a Tanár úr a szakmai részéhez is tudott jó tanácsokat adni), hanem a kommunikáción, a prezentáció megjegyezhetőségén! Ez nekem nagyon tetszett, nyilván azért is, mert marketinget tanulok, és nagyon fontosnak tartom, hogy 15 percben meg tudjuk mutatni a képességeinket, és el tudjunk "adni" egy ötletet.”

A tréning az NTP-TDK-14-0037 azonosító számú projektet keretében valósult meg.

Nemzeti Tehetség Program logó
Emberi Erőforrás Támogatáskezelő logó
Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet logó
Emberi Erőforrások Minisztériuma

XXIII. Országos Esettanulmány Verseny

A nagy múltra visszatekintő Országos Esettanulmány Verseny Magyarország legkiemelkedőbb esettanulmányi versenye, ahol a hallgatók egy komplex, valós vállalati problémára irányulómegoldásaikon keresztül mérik össze tudásukat.