2024. április 29., hétfő

2/2023 (VIII. 01.) sz. EOB-határozat

a kedvezményes vizsgaidőszak megtartásáról a 2022/2023. tanév végén

(1) A Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Oktatási és Képzési Bizottsága (a továbbiakban: Bizottság) támogatja az Oktatási Igazgatóságnak azt a javaslatát, hogy a 2022/2023. tanévben 2023. augusztus 21. és 28. között kedvezményes vizsgaidőszak legyen meghirdetve.

(2) A kedvezményes vizsgaidőszak során legalább egy vizsganapot kell biztosítani az érintett tárgyakból azoknak a hallgatóknak, akik a 2022/2023. tanév II. félévében felvett valamelyik kurzusukat nem teljesítették, függetlenül attól, hogy korábban volt-e érvényes vizsgakísérletük, avagy elégtelen jegyük.

(3) A kedvezményes vizsgaidőszak alatt a kedvezményes tanulmányi és vizsgarend szabályai érvényesek, így el lehet térni a félév elején meghirdetett vizsgaformáktól, valamint a negyedik vizsga (harmadik javítóvizsga) külön kérelem nélkül letehető.

(4) A kedvezményes vizsgaidőszak alatt megismételt vizsga, azaz sikeres jegy javítása nem lehetséges.

(5) A vizsgaalkalmakat úgy kell meghirdetni, hogy arra a hallgatók 2023. augusztus 14-től jelentkezhessenek.

(6) A kedvezményes vizsgaidőszak során megszerzett jegyeket legkésőbb 2023. augusztus 29-én bezárólag rögzíteni kell.

(7) Az érintett hallgatók féléves tanulmányi adatainak jelentkezési időszak előtti felnyitásáról és a jegyrögzítés utáni zárásról, valamint a megváltozott tanulmányi eredmények alapján megfelelővé vált kisorolt hallgatók visszasorolásáról az Oktatási Igazgatóság gondoskodik.