2024. április 29., hétfő

1/2023 (VIII. 01.) sz. EOB-határozat

a kötelező testneveléskurzusok kredittel történő elismeréséről a nyitott jogviszonnyal rendelkező hallgatóknál

(1) A Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Oktatási és Képzési Bizottsága (a továbbiakban: Bizottság) támogatja az Oktatási Igazgatóságnak azt a javaslatát, hogy a 2023/2024. tanévtől az ún. XT-s kódon meghirdetett, kötelezően két féléven keresztül elvégzendő testnevelés tárgy kreditértéke 2 legyen.

(2) A Bizottság egyetért azzal is, hogy a még végbizonyítvánnyal nem rendelkező hallgatók esetén az ilyen kurzusok múltbeli, kredit nélküli teljesítése esetén egy speciális különbözeti tárgyon kurzusonként 2–2 (de maximum 4) kredit a követelmények teljesítéséhez szükséges tanulmányi ráfordítás alapján el legyen ismerve.

(3) A megváltozott tanulmányi eredmények alapján megfelelővé vált kisorolt hallgatók visszasorolásáról az Oktatási Igazgatóság gondoskodik.