
Az SZTE Prezilimpia prezentációs verseny újfent megrendezésre került az SZTE Gazdaságtudományi Kar, az SZTE Junior Akadémia és az Ezabeszéd Toastmasters Retorikai Klub szervezésében.
A döntő május 5-én zajlott a Szent Györgyi Albert Agóra Informatóriumában, ahol egyaránt magyar és angol nyelvű prezentációk is bemutatásra kerültek.
A nevező hallgatók először kari fordulókon mérettethették meg magukat, ahonnan továbbjutottak az országos döntőbe, ahol már mentorok segítették őket a felkészülésben. A versenyzők idei témája a “Elvárások, időzavar, stressz – mi maradt a nyugalomból?” volt, amiről egy minimum 6, maximum 8 perces prezentációt kellett bemutatniuk a versenyen.
A saját prezentáció bemutatása mellett a “Prezentációs karaoke” versenyszámban is indulhattak a versenyzők, ahol az improvizációs és rögtönzési képességeiket demonstrálhatták.
Az országos döntő zsűrije:
- Simon Norbert
- Csák Luca Nóra
- Kocsis Lilla
- Jelacic Valentina
A prezentációs verseny helyezettjei:
- 1.helyezett: Apró Stefánia - SZTE BTK
- 2.helyezett: Sayyam Ahmed - SZTE GTK
- 3.helyezett: Polyák Anna - SZTE JGYPK
Különdíjasok:
- “Teátrális tehetség”: Nagy Róbert - SZTE TTIK
- “Feltörekvő tehetség”: Willems Patrícia Marie - SZTE MK
A prezentációs karaoke helyezettjei:
- 1. helyezett: Veres Marcell - SZTE ÁJTK
- 2. helyezett: Apró Stefánia - SZTE BTK
- 3. helyezett: Gajdacsi Alíz - SZTE SZAOK
A közönségdíjat Sayyam Ahmed (SZTE GTK) nyerte el a legnépszerűbb előadásért.
Gratulálunk minden résztvevőnek és helyezést elért hallgatónak!