Bezár

Hírek

Prezilimpia_donto

Lezajlott a Prezilimpia 2026 országos döntője

Lezajlott a Prezilimpia 2026 országos döntője

2026. május 13.
2 perc

Az SZTE Prezilimpia prezentációs verseny újfent megrendezésre került az SZTE Gazdaságtudományi Kar, az SZTE Junior Akadémia és az Ezabeszéd Toastmasters Retorikai Klub szervezésében.

A döntő május 5-én zajlott a Szent Györgyi Albert Agóra Informatóriumában, ahol egyaránt magyar és angol nyelvű prezentációk is bemutatásra kerültek.

A nevező hallgatók először kari fordulókon mérettethették meg magukat, ahonnan továbbjutottak az országos döntőbe, ahol már mentorok segítették őket a felkészülésben. A versenyzők idei témája a “Elvárások, időzavar, stressz – mi maradt a nyugalomból?” volt, amiről egy minimum 6, maximum 8 perces prezentációt kellett bemutatniuk a versenyen.

A saját prezentáció bemutatása mellett a “Prezentációs karaoke” versenyszámban is indulhattak a versenyzők, ahol az improvizációs és rögtönzési képességeiket demonstrálhatták.


Az országos döntő zsűrije:

- Simon Norbert
- Csák Luca Nóra
- Kocsis Lilla
- Jelacic Valentina


A prezentációs verseny helyezettjei:

- 1.helyezett: Apró Stefánia - SZTE BTK
- 2.helyezett: Sayyam Ahmed - SZTE GTK
- 3.helyezett: Polyák Anna - SZTE JGYPK


Különdíjasok:

- “Teátrális tehetség”: Nagy Róbert - SZTE TTIK
- “Feltörekvő tehetség”: Willems Patrícia Marie - SZTE MK


A prezentációs karaoke helyezettjei:
 
- 1. helyezett: Veres Marcell - SZTE ÁJTK
- 2. helyezett: Apró Stefánia - SZTE BTK
- 3. helyezett: Gajdacsi Alíz - SZTE SZAOK


A közönségdíjat Sayyam Ahmed (SZTE GTK) nyerte el a legnépszerűbb előadásért.


Csoportkép_Prezilimpia


Gratulálunk minden résztvevőnek és helyezést elért hallgatónak!

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek