Kutatók éjszakája a Gazdaságtudományi Kar

Újra Kutatók Éjszakája a Gazdaságtudományi Karon – 2021

Karunk idén is csatlakozik a közismert országos rendezvénysorozathoz, a Kutatók Éjszakájához, amelynek célja a kutatói életpálya és különböző tudományterületek népszerűsítése.

A Kar oktatói és hallgatói olyan tudományos eredményekbe engednek betekintést, amelyek minden korosztály számára érdeklődésre adhatnak számot. Hogyan modellezhetők a mindennapjaink a statisztika segítségével, milyen kihívásokkal néz szembe a turizmus vagy hogyan tudnak a résztvevők diktátorokhoz hasonlóan javakat újra elosztani egy képzeletbeli gazdaságban? És ez még nem minden...

Az Európai Unió Bizottsága több mint tíz évvel ezelőtt indította útjára a kezdeményezést, hogy Európa-szerte megismertesse a fiatalokkal a kutatói pályát, annak szépségeivel és nehézségeivel együtt. Habár a kutatás szó hallatán az embereknek elsősorban a természettudományok jutnak eszükbe, mégis jelentős azon kutatók száma, akik a társadalomtudományok, azon belül is a közgazdaságtan területén vizsgálnak jelenségeket.
Míg az előző évben – a vírushelyzet miatt – az érdeklődők online tudták megtekinteni a Kutatók Éjszakája programjait, addig az idei évben ismét személyesen tudjuk fogadni a látogatókat, így sokkal közvetlenebb és interaktívabb programokat tudunk a közönségnek bemutatni. A részletes programlista alább megtekinthető.

A programokon való részvétel ingyenes és regisztrációhoz NEM kötött, viszont a rendelkezésre álló teremkapacitások miatt érdemes időben érkezni! Amennyiben nagyobb csoporttal kívánnak a programokon részt venni (például középiskolás csoport), mindenképpen jelezzék a szervezők számára a huszar.sandor@eco.u-szeged.hu címen 2021. szeptember 23-ig.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar részletes programja:

2021. szeptember 24. 18-21 óra
Helyszín: SZTE Gazdaságtudományi Kar (6720 Szeged, Kálvária sgt. 1.)

Dr. Baráth Lajos
Lehet-e hatékonyan gazdálkodni az egészségügyben egy világ járvány esetén?

Prof. Dr. Botos Katalin
Több pupu teve

Dr. Kazár Klára – Kuruczleki Éva
Statisztika a hétköznapokban - Hogyan modellezhetők mindennapi életünk egyes területei?

Dr. Pelle Anita - Kuruczleki Éva - Tabajdi Gabriella
Az Európai Unión belüli különbségek – adatok gyűjtése, elemzése, ábrázolása az Eurostat segítségével

Bundság Éva Szabina
Tényleg összetartanak a kerékpárosok? - A közösségérzet vizsgálata kerékpározók körében

Sikó Beáta
Hírlevél, amit Te is szeretni fogsz? A hírlevelek hatékonyságának mérése szemkamerás vizsgálattal

Huszár Sándor

Te hogyan vásárolsz… és mások? – Kutatói kvíz a fogyasztói magatartás szemüvegén keresztül

Lippai-Makra Edit
Fenntarthatóság & számvitel: A nem pénzügyi jelentések világa

Farkas Gergely
Diktátor a barátom?

Dr. Vida György
Szeged#... Hogyan vizsgáljuk és adjuk el a településünk a közösségi médiában?

Moderátor: Dr. Pusztai Bertalan
Hogyan tudja túlélni a turizmus a COVID-járványt? Kerekasztal beszélgetés régiós turisztikai vezetőkkel

Dr. Nagy Benedek - Dr. Sávai Marianna

A láthatatlan kéz - hogyan hozza létre a piac láthatatlan keze az egyensúlyt egy termék piacán

Sikó Beáta – Csáki Diána – Huszár Sándor

Valóban a márka számít? – Próbáld ki íztesztünket és értékeld az egyes chipsmárkákat

20:00-21:00; 21:00-22:00; 22:00-23:00
Dr. Majó-Petri Zoltán - Zöld mobilitás
Környezetbarát mobilitás: mennyibe kerül egy kilométer a villamoson, a trolin és a tramtrain-en?!!!
Helyszín (!!!): 6722 Szeged, Körtöltés utca, troli végállomás (Szegedi Közlekedési Társaság troli telep)

Dr. Pelle Anita szakfelelős

Szegeden születtem, azóta itt élek, ám már gyerekként is sokat utaztam Európában, és 15 évesen az USA-ba is eljutottam egy iskolai csereprogram keretében.