Rendezvénynaptár
-
június 2.09:00 - 10:00https://bbb.gtktavoktatas.hu/b/bea-meg-yy7
-
június 10.08:30 - 18:00Regisztrációhoz kötött!
-
augusztus 22.14:00 - 15:00
-
augusztus 23. 08:00 - 25. 20:00
Vizi Noémivel, a GTK PhD hallgatójával és oktatójával beszélgettünk, aki a Doktoranduszok Országos Szövetsége által rendezett 26. Tavaszi Szél Konferencián 1. helyezést ért el a Fogyasztói trendek és Digitalizáció szekcióban.
Mi volt a kutatási témád?
A conjoint módszer alkalmazási lehetőségei a divatipar és a globális polgárság kapcsolatának tükrében.
Mire jó a conjoint módszer?
A vizsgálatba bevont tényezők relatív fontosságát segít számszerűsíteni. Ebben a kutatásban öt tényezőt vizsgáltam: hol vásárol a válaszadó, milyen hosszú ideig hordja a ruhadarabot, milyen gyártási szempontokat vesz figyelembe, mit tesz a divatipari termékkel, ha már nem hordja, tesz-e valamit a divatipari folyamatok megváltoztatásáért. Ez utóbbi három kapcsolódott a globális polgárság méréséhez. Az eredmények alapján a tartósság a legfontosabb tényező (31% a relatív fontossága), majd a vásárlás helye (23%), a globális polgárság szempontjai pedig 15-16%-ban jelennek meg a divatipari termékekkel kapcsolatos döntésekben.
Miért lesz számodra emlékezetes ez a konferencia és az első helyezés?
Ez az első ilyen elismerésem doktoranduszként. A Miskolci Egyetemen rendezték meg a konferenciát, ahol még mindig őrzik a bányászati hagyományokat, és az oklevél mellé egy kis korsót is kaptam ajándékként.