SZTE Info

kinai_egyuttmukodes

Újabb kínai egyetemekkel működik együtt az SZTE

A Szegedi Tudományegyetem és az SZTE Gazdaságtudományi Kar képviseletében Szakál Péter oktatási igazgató és Kovács Péter, a Gazdaságtudományi Kar dékánja 2019. január végén Kínába utazott. A látogatás során több egyetemmel is együttműködési megállapodást írtak alá.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

A Szegedi Tudományegyetem képviselői január 23-án együttműködési megállapodást írtak alá az SZTE, a Kirk Egyetem (Thaiföld), az IPAG Business School (Franciaország) és a SEGI Egyetem (Malajzia) között. Az intézmények tevékenységének fő fókusza a gazdaságtudományi és társadalomtudományi képzési terület, az együttműködés a hallgatói, oktatói csereprogramok mellett hozzájárul ahhoz is, hogy a szegedi gazdaságtudományi kar megszerezze az EPAS akkreditációt. Emellett az SZTE GTK ázsiai üzleti specializációjának kialakításához a partnerek angolul is beszélő oktatókat és kurzusokat biztosítanak.

Szintén január 23-án együttműködési megállapodást kötöttek mind egyetemi, mind kari szintet a Yunnan Egyetemmel (Kunming, Kína) és az intézmény Gazdaságtudományi Karával. Az együttműködés fókusza az SZTE GTK International Economy and Business mesterszakon ázsiai, kínai, valamint Európai Uniós üzleti és gazdasági szakértő specializáció fejlesztése, vendégprofesszorok, doktori témavezetők fogadása és küldése. A megállapodás lehetőséget teremt nyári egyetemek, rövidképzések, tudományos rendezvények szervezésére, mind az akadémiai szféra, mind egyetemisták, mind középiskolások számára, valamint közös kutatások folytatására, tudományos kiadványok készítésére.

A Kunmingban töltött 5 nap alatt az SZTE képviselői a kari vezetők mellett a Yunnan Egyetem pártitkárával is találkoztak, és tárgyalásokat folytattak a lehetséges együttműködésekről. A két egyetem barátságának jelképeként fát ültettek.

szte_kinai_egyuttmukodes_fa
A képen balról jobbra: Kovács Péter SZTE GTK dékán, Szakál Péter SZTE oktatási igazgató, Prof. Yang Lin, Party Secretary-general of CPC Yunnan University Committee, Prof. Liang Shuanglu, Dean of the School of Economics, Yunnan University.

Az együttműködés részleteinek kidolgozása és a megállapodások megkötése Ting Yang, kínai közvetítő közreműködésével jött létre.

szte_kinai_egyuttmukodes_2
A képen balról jobbra: Siyuan Qian SZTE GTK volt hallgatója, Szakál Péter SZTE oktatási igazgató, Kovács Péter SZTE GTK dékán, Ting Yang SZTE helyi képviselője.

A szegedi egyetem képviselői január 25-én találkoztak Szentmártoni Líviával, a sanghaji magyar konzulátus oktatási és kulturális ügyekért felelős konzuljával is. A megbeszélésen a felek megerősítették, hogy a konzulátus támogatja és segíti a Szegedi Tudományegyetem kínai terjeszkedését.

SZTEinfo

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

esza_felso

SZTEmagazin

2020. május 26.

IMG_9666

Marton Ákos Barnabás és Vinkó Leó fiatal festőművészek, mindketten a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar rajz szakán végeztek. Évek óta alkotnak együtt, és dekorálnak: szórakozóhelyeken, fürdőben és épületek hatalmas tűzfalain csodálhatjuk meg monumentális munkáikat. Az alkotópárossal aktuális megbízásuk helyszínén beszélgettünk.

SZTEtelevízió

2019. augusztus 07.

kiemelt_Berenyi_Antal

Berényi Antal, az SZTE Általános Orvostudományi Kar Élettani Intézet adjunktusa és kutatócsoportja azonosította azt az agyterületet, amely azoknak a ritmusoknak a keletkezéséért felelős, amelyek alvás közben a rövidtávú memóriából áttöltik az emléknyomokat a hosszú távú memóriába. A felfedezés segít annak a megértésében, miként tudunk emlékezni. Azt is felderítették, hogy a különböző epilepszia-típusok hogyan alakulnak ki az agyban. A kutatócsoport munkájáról dokumentumfilmben mesél az SZTE agykutatója.