Szabályok

2018. november 13.

ISLP Statisztikai PoszterversenyISI Logó IASE Logó

• A poszterek bármilyen szabadon választott témakörben készülhetnek, azonban kiemelkedően fontos, hogy a poszter statisztikai adatokat, elemzések készítését, az adatok értelmezését illusztrálja vagy mutassa be. A poszterek tervezésénél javasoljuk az ISLP pontozási útmutatójának áttekintését, amely tisztázza a poszterkészítés legfontosabb követelményeit.
  • A poszter elkészítéséhez használt adatok származhatnak a diákok saját adatgyűjtéséből vagy korábban közzétett szekunder adatforrásokból is, megfelelő forrásmegjelölés mellett.
  • A poszterek bármilyen nyelven elkészíthetőek.
  • A poszterek nem tartalmazhatják a készítők és a nevező intézmény adatait.
  • A korábbi poszterversenyeken már nevezett posztereket nem lehet nevezni.
  • A poszter a diákok eredeti alkotása kell, hogy legyen.
  • A poszter kétdimenziós (egy lap), egyoldalas. A maximális méret: A1 (841 mm x 594 mm vagy 33,1 inch x 23,4 inch). A maximális fájl méret: 10 MB. Betűméret: nyomtatás után 2 méterről olvasható kell, hogy legyen.
  • A beérkezett poszterek az ISI tulajdonát képezik, a készítők számára nem lesznek visszajuttatva.
  • Határidő után beérkezett poszterek nem vehetnek részt a versenyben.
  • A poszter benevezésével a diákok hozzájárulnak ahhoz, hogy munkájukat felhasználhatják az ISI különböző konferenciáin, eseményein, publikációkban, promóciós anyagokban és az interneten elektronikus formában.
  • Részletes szabályok (angol nyelven): https://iase-web.org/islp/Poster_Competition_2018-2019.php?p=Competition_rules