Prezilimpia 2023 országos döntő

SZTE Prezilimpia 2023 országos döntő

2023. május 16.

Az SZTE Prezilimpia 2023 prezentációs verseny az SZTE Gazdaságtudományi Kar, az SZTE Junior Akadémia, valamint a szegedi Ezabeszéd Toastmasters Retorika Klub jóvoltából került megrendezésre a tavaszi félévben a Philip Morris Magyarország közreműködésével.

Az országos döntőt a Szegedi Tudományegyetemen kari fordulók és előzték meg, míg a más egyetemek hallgatói számára on-line válogató zajlott. A versenyzőknek egy minimum 6, maximum 8 perces prezentációt kellett bemutatni „Tudatos fogyasztás – ártalomcsökkentés - fenntarthatóság” témakörben. A döntőre való egyéni felkészülésben mentorok segítették a munkájukat.

Az országos döntőnek május 10-én a Szent-Györgyi Albert Agóra Informatoriuma adott otthont. A prezentációs verseny döntőjébe jutott hallgatók a „Prezentációs karaoke” versenyszámban is kipróbálhatták magukat.

A klasszikus prezentációs versenybe 10 hallgató nyert indulási jogot, amelynek során az előre megtervezett, precíz felkészülés utáni nyilvános beszédkészség került előtérbe, míg a karaoke-n a rögtönzési képességüket kellett bizonyítaniuk. Mindkét versenyszámban magyarul és angolul szerepeltek a versenyzők.

Az országos döntő zsűrije:

• Sváby András, televíziós szerkesztő-riporter
  • Dr. Badó Attila, az SZTE Junior Akadémia vezetője, egyetemi tanár
  • Vizi Tamás, a Philip Morris Magyarország munkatársa

zsűri  sorrend sorsolás

eredményhirdetés  előadó

A Prezentációs verseny helyezettjei:

I. helyezett: Nagy Bence Gyula - SZTE SZAOK

II. helyezett: Shehroz Tariq - SZTE GTK

III. helyezett: Kovács Kincső SZTE TTIK

A Prezentációs karaoke helyezettjei:

I. helyezett: Piszman Zsófia Ilona - SZTE GYTK

II. helyezett: Nagy Bence Gyula - SZTE SZAOK

III. helyezett: Kovács Kincső - SZTE TTIK

SZTE Junior Akadémia Különdíjasok:

Kardos Gergely - SZTE JGYPK

Toldi Ádám - SZTE ÁJTK

Békési Róbert György - SZTE MK

A döntőbe jutottak még:

Pusztai Bertalan - ELTE

Széll Boglárka - SZTE BTK

Tóth Bianka - BGE

Gratulálunk a helyezetteknek és minden résztvevőnek, további sikereket kívánunk!