Ösztöndíj átadó ünnepség

Ösztöndíj átadó ünnepség az SZTE Gazdaságtudományi Karon

2022. szeptember 19.

Az SZTE Gazdaságtudományi Karon már 10 éve töretlenül működik a tehetséggondozás céljából alapított ösztöndíj rendszer.

Mára már a Kar (GTK Tehetsége ösztöndíj) és vállalati partnerei (több mint 30) – köztük volt hallgatók is – segítik ösztöndíj formájában a leendő közgazdászok tanulmányait. A kezdeményezésnek köszönhetően részben vagy egészben mentesülhetnek a tandíjkötelezettség alól a sikeres pályázók.

A pályázatokat bíráló bizottság döntése alapján, a 2022/23-as tanév őszi szemeszterében 39 kimagasló tanulmányi eredményt elért hallgató részesült támogatásban.
Közülük hárman az angol nyelvű Business Administration and Management és a Tourism and Catering alapképzésen folytatják tanulmányaikat. A hagyománnyá vált ösztöndíjátadó ünnepséget szeptember 16-án 14:00 órától rendeztük meg a GTK Aulájában, ahol 29 hallgató vehette át oklevelét. Az SZTE Oktatási igazgatója, Szakál Péter is részt vett az eseményen, aki elismerését fejezte ki a hallgatóknak és az ösztöndíjprogramban résztvevő vállalatoknak. A Kar ezúton is szeretné megköszönni partnerei számára a támogatást!

Vállalati partnereink, akik ebben a félévben ösztöndíjat alapítottak:
Ökonómia Közhasznú Alapítvány
Plazma Pont
Proko Travel

Szívből gratulálunk a díjazottaknak és hasonló sikereket kívánunk a jövőben is! Az eseményen készült fotók elérhetők a GTK Facebook oldalán.