ERSA kongresszus

ERSA nemzetközi kongresszus

2022. szeptember 18.

Augusztus 22-26 között került megrendezésre Pécsett az ERSA (European Regional Science Association) 61. nemzetközi kongresszusa.

Az eseményen több kollégánk, Bajmócy Zoltán, Bodnár Gábor, Nádas Nikoletta, Lengyel Imre, Sávai Marianna, Szakálné Kanó Izabella, Vas Zsófia és Vida György is részt vett és képviselték intézményünket, valamint bekapcsolódtak a tudományos diszkusszióba és a nemzetközi szakmai vérkeringésbe.

A kongresszus fókuszában a területi egyenlőtlenségek a digitalizálódó világban, hálózatok, vállalkozói szellem és regionális fejlődés kérdéskörei voltak. Az esemény hibrid formában zajlott, a konferencia első két napja online térben valósult meg, míg szerdától péntekig már a személyes találkozásoké és a kapcsolatépítésé volt a főszerep.

Az esemény színvonalát mutatja, hogy többek között plenáris előadást tartott Michael Storper (Professor LSE & University of California, Los Angeles UCLA), Simona Iammarino (Professor London School of Economics - LSE), Olav Sorenson (University of California, Los Angeles UC), Michaela Trippl (Associate Professor University of Vienna) és Diego Puga (Professor Cemfi).