MTA

Gratulálunk Voszka Éva professzor asszonynak!

Hat SZTE-s oktatót választottak az MTA tagjai közé

Az Akadémikusok Gyűlése zárt ülésén megválasztotta az MTA új rendes, levelező, külső és tiszteleti tagjait. A 102 új tag között a Szegedi Tudományegyetem 6 oktatója kapott kinevezést.

A Magyar Tudományos Akadémia Matematikai Tudományok Osztálya rendes tagjai közé választották Krisztin Tibort, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar, Bolyai Intézet, Alkalmazott és Numerikus Matematika Tanszék professzorát.

Tamás Gábor, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Élettani, Szervezettani és Idegtudományi Tanszék professzora a Magyar Tudományos Akadémia Biológiai Tudományok Osztálya rendes tagja lett. A Magyar Tudományos Akadémia Matematikai Tudományok Osztálya levelező tagjai közé került Gyimóthy Tibor, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar Informatikai Tanszékcsoport, Szoftverfejlesztés Tanszék vezetője.

Kemény Lajost, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar, Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika vezetőjét a Magyar Tudományos Akadémia Orvosi Tudományok Osztálya levelező tagjai közé választották. A Magyar Tudományos Akadémia Kémiai Tudományok Osztálya levelező tagja lett Hohmann Judit a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar Farmakognóziai Intézet vezetője.

A Magyar Tudományos Akadémia Gazdaság- és Jogtudományok Osztálya levelező tagjai közé választották Voszka Évát, a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Pénzügyek és Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Intézete Pénzügytani Szakcsoport munkatársát.

A megválasztott rendes, levelező, külső és tiszteleti tagok teljes listája itt olvasható.

SZTEinfo
Fotó: mta.hu/Szigeti Tamás

MSCI

MSCI is organizing an Open Day event on the 27th November. In this event participants will have an exclusive opportunity to take an office tour, meet some representatives of main interest areas (analytics, data, technology, client coverage), and discuss career paths with them and with other colleagues.