Egy közel kétéves nemzetközi projekt eredményeként új online tananyag érhető el ingyenesen

2019. május 08.

A Gazdaságtudományi Kar oktatói fontosnak tartja, hogy a hallgatók számára készített tananyagok mindig az adott szakterület követelményeinek megfeleljenek. Emiatt több munkatársunk is folyamatosan részt vesz tananyagok fejlesztésében. Az elmúlt időszakban a frugál innováció témakör került előtérbe, amellyel kapcsolatban néhány munkatársunk lengyel, horvát és ír kollégákkal közösen dolgozott.

A projekt célkitűzése, hogy a magas technológiai fejlesztéssel bíró innovációk mellett egyre nagyobb figyelmet fordítsunk olyan költséghatékony (és hosszútávon fenntartható) újításokra, amelyek a társadalom széles köre számára érhetőek el és olyan problémát próbálnak megoldani, amelyekre jelenleg nem nyújtanak terméket vagy szolgáltatást vállalkozások. Ezen innovációk általában a kis- és közepes vállalkozások számára is megvalósíthatók, valamint a fogyasztók széles célcsoportja számára megfizethetők is.

Egy nemzetközi kezdeményezéshez csatlakozva oktatással és tanácsadással foglalkozó szervezetekkel (egyetemek, kamarák, üzleti tanácsadó szervezetek) közösen a frugal innováció gyakorlatának ösztönzését tűzték ki célul Karunk munkatársai. Ezen kezdeményezés keretében egy ingyenes, magyar nyelvű online tananyag fejlesztésére került sor, amelyet szabadon felhasználhatnak hallgatók, oktatók, vállalkozók és innovációs szakemberek egyaránt. Az önálló tanulásra építő tananyag segítségével az innovációról szerzett ismeretek bővíthetők, valamint segítenek az újfajta szemléletmóddal kapcsolatos készségek fejlesztésén. Ezáltal az egyetemeken végzett hallgatók, valamint kis- és közepes vállalkozások versenyképessége is növelhető. A projekt eredményei és az elkészült online tananyag 2019. május 3-án kerültek bemutatásra a „Új irányok az innováció oktatásában és gyakorlati alkalmazásában” című rendezvényen, amelynek a Szent-Györgyi Albert Agóra biztosította a helyszínt.

A projekt keretében létrejött oktatói tananyag, valamint online kurzus elérhető az alábbi linken: