Medveles a Vadasparkban

2019. február 08.

A GTK tiszteletbeli polgárai lettek a barna medvék.

2019. február 2-án Dr. Kovács Péter, a GTK dékánja a kar nevében örökbe fogadta a vadaspark barnamedvéit. A ceremónia során Veprik Róbert, a Szegedi Vadaspark igazgatója megköszönte a kar hozzájárulását a Medve nap programjához, és átnyújtotta az örökbefogadást igazoló oklevelet.

Február 2-án, Gyertyaszentelő Nagyboldogasszony napján, ha meglátja a medve az árnyékát, és visszatér barlangjába, hosszú télre számíthatunk. A GTK mackói vidáman fogyasztották el a mézes zsemlét és a gyümölcsöket, örülve a jó időnek. A néphit szerint tehát hamarosan itt a tavasz. Hogy a nap igazán szórakoztatóan teljen, a vadasparkban kvízkérdések, gumimaci és plüssmackók várták a családokat. A nap sztárja az időjós macik mellett Barnabás, a kar kabalaállata volt.

Köszönjük a Szegedi Vadasparknak az együttműködést, a látogatóknak pedig a jó hangulatot!