Új irányok az innováció oktatásában és gyakorlati alkalmazásában

2019. április 14.

Az elmúlt évtizedekben jelentős figyelmet kaptak a kutatás-fejlesztési tevékenység révén létrejövő, magas technológiai hozzáadott értéket képviselő innovációk. Azonban ezen újítások hasznait csak a nagy kutatás-fejlesztési potenciállal rendelkező vállalatok és az így létrejövő termékek/szolgáltatások által megcélzott, tehetősebb fogyasztói rétegek élvezhették. Emiatt az elmúlt években egyre többen érvelnek amellett, hogy olyan költséghatékony (és hosszútávon fenntartható) újításokra kellene figyelmünket fordítani, amely a kis- és közepes vállalkozások számára is megvalósíthatók, valamint a fogyasztók széles célcsoportja számára megfizethetők (frugal innovation).

Egy nemzetközi kezdeményezéshez csatlakozva oktatással és tanácsadással foglalkozó szervezetekkel (egyetemek, kamarák, üzleti tanácsadó szervezetek) közösen a frugal innovation gyakorlatának ösztönzését tűztük ki célul. Ezen kezdeményezés keretében szeretnénk meghívni Önt és munkatársait a témát megalapozó szakmai workshopra, amely célja a frugál innovációs személetmód megismertetése a résztvevőkkel, valamint az eddigi oktatási tapasztalatok megosztása. Nemzetközi partnereinkkel való együttműködés során egy online tananyag is elérhetővé válik, amely nemcsak egyetemi hallgatók, de vállalkozások és független szakértők számára is elérhetővé válik a 2019-es évben.

A RENDEZVÉNY RÉSZLETES PROGRAMJA:

9:00-9:30:
Megnyitó
9:30-10:30:
A frugál innováció szerepe az innovációs folyamatokban - Dr. Buzás Norbert (SZTE-ÁOK, Intézetvezető egyetemi docens)
10:30-11:00:
Frugál innovációs tananyag fejlesztése nemzetközi együttműködésben - Dr. Prónay Szabolcs (SZTE-GTK, egyetemi adjunktus)
11:00-11:30:
Frugál innováció megjelenése az innovációmenedzsment oktatásában – oktatási tapasztalatok – Gyurkovics János (SZTE-GTK, egyetemi tanársegéd)
11:30-12:30:
EBÉD
12:30 – 13:00: