Ösztöndíjátadó ünnepség a GTK-n

2018. szeptember 20.

2018. szeptember 14-én 13. alkalommal vehették át oklevelüket az ösztöndíjasok a GTK-n.

A Gazdaságtudományi Kar ösztöndíjrendszere 2012 óta támogatja a leendő közgazdászokat. A vállalatok, és vállalkozások részvételével működő rendszer a hallgatók számára részben vagy teljes mértékben mentességet biztosít az önköltség megfizetése alól.

A hallgatók kari és vállalati ösztöndíjakra is pályázhattak, melyek elnyerésével tanulmányaik során támogatásban részesülhetnek. Felvételi összpontszám, tanulmányi eredmény, szociális helyzet – csak néhány a kiválasztási szempontok közül, amelyek alapján a közgazdászhallgatók a kar, illetve vállalati és alapítványi partnerei által meghirdetett ösztöndíjakra pályázhattak. A motivációs levelek és az önéletrajzok tanulmányozása után találkozóra hívták a hallgatókat, akik személyesen is bebizonyíthatták rátermettségüket.

Örvendetes, hogy a korábbi évfolyamok végzettjei, akik maguk is ösztöndíjasként folytatták tanulmányaikat, gondolnak a fiatalabbakra. Így évről évre több olyan ösztöndíj talál gazdára, amelyeket korábbi szegedi közgazdász hallgatók alapítottak.

Az évente kétszer megrendezett ünnepségen az egyetem és a vállaltok képviselői adják át elismerő oklevelüket a legjobb szegedi közgazdászhallgatóknak. 2018 szeptemberében 106 hallgató kap támogatást tanulmányaihoz, közülük hatan az angol nyelvű alapképzés diákjai.

Az ünnepségen részt vett:

• Gellén Klára, az SZTE oktatási rektorhelyettese
  • Dr. Kovács Péter, az SZTE GTK dékánja