PénzSztár verseny a GTK-n

2018. november 13.

A PénzSztár verseny megyei selejtezőjének adott otthont a GTK 2018. november 8-án délután 14 és 18 óra között. Az országban párhuzamosan 23 helyszínen mérték össze tudásukat a középiskolás csaptok.

A szegedi forduló játékvezetője a Csongrád Megyei Adó- és Vámigazgatóság munkatársa, a zsűri tagjai Dr. Schneider Klára címzetes egyetemi docens, Dr. Kosztopulosz Andreász egyetemi docens és Dr. Tápai István a Csongrád Megyei Adó- és Vámigazgatóság igazgatóhelyettese voltak.

A Dél-Kárpát területet a GTK Aluájában öt iskola csapata képviselte:

• Ápolók csapata az Egészségügyi Középiskolából (Magyarkanizsa, Szerbia),
  • az Atomcsibék csapata a Közgazdasági és Kereskedelmi Középiskolából (Zenta, Szerbia),
  • a Babcsírák csapata a Közgazdasági és Kereskedelmi Középiskolából ( Zenta, Szerbia),
  • a Kitti angyalai csapat a Bosa Milićević Közgazdasági Középiskolából (Szabadka, Szerbia)
  • és a Pénzhajhászok csapata a Bosa Milićević Közgazdasági Középiskolából (Szabadka, Szerbia).

A 2018. évi PénzSztár verseny regionális fordulójába az Atomcsibék csapata jutott tovább. A november 22-én, 8 helyszínen tartandó regionális fordulóban már a nyolccsapatos elődöntőbe jutás lesz a tét.