Mesterképzések tájékoztatója

2018. november 12.

2018. november 15-ig lehet jelentkezni a Gazdaságtudományi Kar keresztfélévben induló mesterképzéseire

November 7-én a mesterképzések szakfelelősei tartottak tájékoztatót a GTK Aulájában a 2019 februárjában induló képzésekről. A tájékoztató egyben alkalmat adott arra, hogy a továbbtanulni szándékozók feltehessék kérdéseiket a mesterképzésekre való jelentkezésről és a szakok jellegéről.

A GTK-n keresztfélévben nappali tagozaton indulnak mesterképzések

A képzések felelősei elmondták: a mesterképzésben végzett tanulmányok, amellett, hogy elmélyülést biztosítanak egy-egy területen, és speciális ismeretekhez juttatják a hallgatókat, gyakorlati ismereteket közvetítenek. Ma már nem igaz, hogy a mesterképzések csak a kutatói pályára készítenek fel, ugyanis a szegedi GTK kiterjedt vállalati kapcsolatrendszerének hála a sokoldalú gyakorlati tapasztalatszerzésen van a hangsúly. A nemzetközi együttműködések biztosította ösztöndíjakat kihasználva pedig a külföldi szakmai élmények gyarapítására is bőven van lehetőség.