kiallitasmegnyito_borito

Tükröződő ellentétek

2016. május 03.

Hogyan is néznek ki a külföldi hallgatók szemével a szegedi egyetemi élet hétköznapjai, a város és az őket körülvevő közösség rezdülései?

Április 28-ától május 13-ig mi is megtudhatjuk, ha ellátogatunk a 2. emeleti folyóirat olvasóba, ahol Ademi Orazaly (Kazahsztán) és Turgut Hasanli (Azerbajdzsán) igazán különleges fotóit tudjuk megcsodálni.

Múlt hét csütörtökön Kukucska András fotografikus nyitotta meg a kiállítást néhány kedves szó és tanulságos idézet kíséretében. Albert Einstein szavait idézve jellemezte a legjobban a művészi alkotások létének fontosságát: „A képzelet fontosabb, mint a tudás. A tudás véges. A képzelet felöleli az egész világot.”

Azon túl, hogy a külföldi hallgatóink fotóit megtekinthetjük, a kar magyar tehetségei is bemutatkoznak, hiszen azok a hallgatók, akik a kar Stars of the GTK tehetségkutató versenyére képzőművészet kategóriában neveztek, szintén kiállítják műveiket.

Cangosz Ioannis (a Stars of the GTK közönségdíjasa) Afrika című rajzával, Klimt által ihletett grafikájával és Dali elfolyó órájának ábrázolásával is találkozhatunk. Zalányi Tamás (a Stars of the GTK zsűri nagydíjának nyertese) gondos figyelemmel, a legapróbb részletekig kidolgozott szobrászművével nevezett, amely Yodát ábrázolja. Ademi és Turgut képei mellett Kis Izabella fotói kapnak még helyet a kiállításon, amelyekkel szeretné felhívni a figyelmet arra, hogy szánjunk egy kis időt a pillanatok megélésére.

A kiállításról készült képek ITT találhatók!

Várunk mindenkit sok szeretettel a 2. emeleti olvasóban május 13-ig. Ez a sokszínű kiállítás néhány perc erejéig kiszakít Benneteket a hétköznapokból, és gyönyörködteti a szemeteket, lelketeket!