osztondij_2016

Bővül az ösztöndíjasok klubja - Nyolcadik ösztöndíjátadó ünnepség a Gazdaságtudományi Karon

2016. február 27.

2016. február 26-án immáron nyolcadik alkalommal adták át a vállalati és a GTK Tehetsége ösztöndíjakat.

2016 februárjában 108 ösztöndíjas hallgatója van a Gazdaságtudományi Karnak. A GTK Tehetsége ösztöndíjak mellett az elmúlt években 23 vállalat, illetve alapítvány alapított ösztöndíjakat a hallgatók a tanulmányainak támogatására. Kilenc vállalat, így a Contitech Rubber Industrial Kft. és a Fundamenta Lakáskassza Zrt., több alkalommal alapított ösztöndíjat. Képviseletükben Dr. Regina Gensigora, a Contitech Rubber Industrial Kft. ügyvezetője és Kiss-Kovács Edina, a Fundamenta Akadémia vezetője gratulálhatott az új ösztöndíjas hallgatóknak.

A díjátadó keretében 81 hallgató vehette át oklevelét. A Gazdaságtudományi Karon szemeszterenként száznál több külföldi hallgató tanul. Az európai partneregyetemek egy-egy félévre érkező diákjai mellett angol nyelvű közgazdász alap- és mesterképzéseken is egyre többen választják a kart, 14 nemzetet képviselve Szegeden. A külföldi hallgatók közül kiváló eredményeik és tehetségük elismeréseként hárman részesülhetnek ösztöndíjban: Precious Chidinma Amanchukwu, Henry Chinedu Obed és Joshua Chukwuebuka Nwoye.

Gratulálunk minden ösztöndíjas hallgatónknak!

Cégek is támogatják a tehetséges diákokat a GTK-n - Szeged TV