4th Central European PhD Workshop

4th Central European PhD Workshop on Regional Economics and Business Studies

2016. április 21.

2016 áprilisában újra nemzetközi PhD workshopot szervezett a Közgazdaságtani Doktori Iskola a Magyar Regionális Tudományi Társaság és az MTA Szegedi Területi Bizottsága közreműködésével.

A nemzetközi workshop az Economics and Management of Global Value Chains: Regional Clusters, Local Networks and Enterpreneurship témára koncentrált. A workshopot megtisztelte plenáris előadásával Jiří Blažek (Charles University in Prague, Czech Republic), Mario Davide Parrilli (Bournemouth University, UK) Szerb László (Pécsi Tudományegyetem) és Dinya László, karunk professzora.

A négy plenáris előadás mellett a szekciókban 38 előadást tartottak a hallgatók – a GTK és más hazai doktori iskolák doktoranduszai mellett hat országból érkeztek résztvevők. A külföldi vendégek méltatták a rendezvény magas szakmai színvonalát és a szervezők munkáját. A PhD workshopok célja, hogy nemzetközi környezetben kínáljanak bemutatkozási lehetőséget a doktoranduszoknak, és a témák körül kialakuló viták, hozzászólások tanulságait hasznosítani tudják kutatómunkájukban, PhD dolgozatuk elkészítésében.

4th Central European PhD Workshop on Regional Economics and Business Studies.zip
A workshopon készült képek megtekinthetők a képre kattintva.