romaversitas

A Romaversitas Alapítvány átfogó támogatást nyújt a felsőoktatásban tanuló, magyar állampolgárságú roma származású hallgatóknak

2015. május 11.

A programba felvételt nyert diákok ösztöndíjat kapnak, valamint a tanulmányi és szakmai előmenetelüket segítő programokon vesznek részt (nyelvtanulás, szakmai és készségfejlesztő szemináriumok stb.).

A Romaversitas 1997 óta támogatja képzési programokkal és ösztöndíjjal a felsőoktatásban tanuló roma fiatalokat. Azok a roma származású magyar állampolgárok jelentkézését várjuk, akik az idén jelentkeztek valamely magyarországi felsőoktatási intézmény nappali tagozatos képzésére, vagy akik nappali tagozaton tanulnak, akár önköltséges, akár államilag finanszírozott képzésben. Azoknak a fiataloknak a jelentkezését várjuk, akik hitelt érdemlően igazolják, hogy 2015 május 11-ig beadták jelentkezésüket a Rom Oktatási Alap (REF) RMUSP ösztöndíjára. További részletek itt!