phd-taj

PhD felvételi tájékoztató

2015. május 05.

Az SZTE Közgazdaságtani Doktori Iskolája felvételt hirdet a 2015-ös évben. A doktori képzésről és a Közgazdaságtani Doktori Iskolába történő jelentkezésről május 4-én, hétfőn tájékoztatót tartott Lengyel Imre az SZTE GTK Közgazdaságtani Doktori Iskolájának vezetője a GTK aulájában.

A Közgazdaságtani Doktori Iskolába államilag finanszírozott és költségtérítéses formában lehet felvételt nyerni. 2015-ben 6 hallgató kap államilag finanszírozott helyet, míg költségtérítéses helyekre 8-10 hallgató felvétele várható. A képzés kötelező kurzusai pénteki és szombati napokon kerülnek megszervezésre, félévente négy-öt alkalommal.

A Közgazdaságtani Doktori Iskolába történő felvétel feltétele a mesterszintű, vagy azzal egyenértékű végzettség és legalább egy középfokú „C” típusú, államilag elismert nyelvvizsga.

A 2015. évi felvételi jelentkezés határideje: 2015. május 15.

A Közgazdaságtani Doktori Iskola az elmúlt években megújult, nemcsak nemzetközileg elismert professzorok, tudományos kutatók csatlakoztak hozzá, hanem a GTK fiatal oktatói is új témákat hirdetnek meg. A Doktori Iskolában három képzési program: a „Gazdaságpolitika”, a „Gazdálkodástudományi”, valamint a „Regionális gazdaság- és vállalkozásfejlesztési” programok közül lehet választani. A 64 meghirdetett kutatási téma felöleli a gazdasági-üzleti kérdések többségét: vállalati és közpénzügyek, gazdaságpolitika, marketing és menedzsment, gazdaság- és vállalkozásfejlesztés stb. A témák és meghirdetőik listája: http://www.doktori.hu/index.php?menuid=116&num=115.

A GTK Közgazdaságtani Doktori Iskolája egyre inkább elismertté válik, az ország 20 közgazdasági jellegű doktori iskolája között a 4. helyet érte el az oktatók, törzstagok tudományos elismertsége alapján, megelőzve számos nagy múltú és hírű egyetemet, doktori iskolát. A rangsorról készült beszámoló ezen a linken olvasható: http://www.matud.iif.hu/2013/02/06.htm