Pályázati felhívás részképzésre az SZTE GTK alap és mester szakos hallgatói számára

2015. május 18.

Az SZTE Gazdaságtudományi Kar hallgatói számára a 2015/2016-os tanévre 1 félév időtartamra pályázatot hirdet Indiában, Japánban és Kínában lévő partneregyetemein folytatható részképzésre. Partnerintézményeink és az SZTE GTK közötti megállapodások értelmében a nyertes hallgatóknak nem kell tandíjat fizetniük a mobilitási program keretében a megpályázott partneregyetemen. Minden egyéb költség (utazás, szállás, megélhetés, biztosítás, vízum) a kiutazó hallgatót terheli. Az egyes partnerintézmények segítséget nyújtanak a mobilitást elnyert hallgatóknak a szállásfoglalásban és a vízumügyek intézésében.

A partnerintézménynél elvégzett kurzusok elismertetése kreditátviteli eljárás keretében kérhető.

Egy pályázó csak egy partnerintézményhez pályázhat.

A mobilitási pályázatot az alábbi három partnerintézményünk valamelyikére lehet benyújtani:

Alapképzésben résztvevő nappali tagozatos hallgatók számára:

• Shanghai Finance University, Shanghai, Kína – bármilyen szintű kínai nyelvtudás pontegyenlőség esetén előny, de nem feltétel
  • Kyoto Sangyo University, Kyoto, Japán – csak a 2015/2016-os tanév tavaszi félévére - bármilyen szintű japán nyelvtudás pontegyenlőség esetén előny, de nem feltétel

Mesterképzésben résztvevő nappali tagozatos hallgatók számára:

• Management Development Institute, Gurgaon (New-Delhi), India

Az SZTE GTK a 2015/2016-os tanévre az egyes partnerintézményekhez korlátozott számú hallgatói kiutazását engedélyez, és a beadott pályázatok közül a legeredményesebb 3 fő részére 200 000 Forint/fő kari ösztöndíjat biztosít. Az ösztöndíjat a nyertes pályázó kiutazása előtt két egyenlő részletben veheti fel az SZTE Hallgatói Térítési és Juttatási Szabályzatnak megfelelően. Az SZTE GTK engedélyezi és támogatja a kiutazáshoz a hallgató által egyénileg igénybeveendő ösztöndíjak megpályázását.

Beadás határideje: 2015. június 1. 12 óra
Pályázat benyújtásának helye: www.eco.u-szeged.hu/ijkosztondij

Pályázati feltételek

• Aktív hallgatói jogviszony az SZTE Gazdaságtudományi Karán a pályázat benyújtásakor.
  • A külföldi tanulmányok folytatásához szükséges megfelelő szintű angol nyelvtudás.
  • Alapképzésben résztvevő nappali tagozatos hallgatók esetében az SZTE GTK-n folytatott tanulmányaik során legalább 55 kredit teljesítése. Mesterképzésben résztvevő nappali tagozatos hallgatók esetében az SZTE GTK-n mesterképzésben folytatott tanulmányaik során legalább 25 kredit teljesítése.
  • A 2014/2015-ös tanév első szemeszterében felvett kötelező tárgyak minősítése legalább elégséges.
  • Ha a hallgatóval szemben jogerős fegyelmi büntetést tartalmazó határozatot hoztak, a büntetés hatályának tartama alatt a hallgató ösztöndíjra nem pályázhat.

A pályázathoz csatolni szükséges:

1. a hallgató nyilatkozatát arról, hogy a pályázati felhívásban megjelölteket magára nézve kötelezőnek ismeri el.
  2. a hallgató nyilatkozatát arról, hogy pályázatában szereplő személyes adatait a bíráló bizottság tagjai, illetve a pályázat adminisztrációját végző személyek kezelhessék.
  3. a hallgató nyilatkozatát arról, hogy a támogatás elnyerése esetén személyes adatai (így különösen neve, szakja) az SZTE GTK kommunikációja során felhasználásra kerüljenek, róla képmás és/vagy hangfelvétel készüljön, s azt az SZTE GTK kommunikációja során nyilvánosságra hozza.
  4. a hallgató nyilatkozatát arról, hogy a pályázatot, illetve támogatást érintően szükség esetén a média rendelkezésére áll.
  5. a hallgató hozzájáruló nyilatkozatát arról, hogy a pályázatot, támogatást érintő média megkeresések kapcsán előzetesen egyeztet az SZTE GTK kapcsolattartásra kijelölt képviselőjével.
  6. a hallgató nyilatkozatát arról, hogy nem áll jogerős fegyelmi büntetés hatálya alatt.
  7. a hallgató nyilatkozatát arról, Alapképzésben résztvevő nappali tagozatos hallgatók esetében az SZTE GTK-n folytatott tanulmányai során legalább 55 kreditet teljesített, vagy Mesterképzésben résztvevő nappali tagozatos hallgatók esetében az SZTE GTK-n mesterképzésben folytatott tanulmányai során legalább 25 kreditet teljesített.
  8. a hallgató nyilatkozatát arról, a 2014/2015-ös tanév első szemeszterében felvett kötelező tárgyai minősítése legalább elégséges.
  9. angol nyelvű önéletrajz.
  10. angol nyelvű motivációs levél.
  11. egy tanári vagy szakmai ajánlás.
  12. nyelvvizsgá(ka)t igazoló bizonyítvány(ok) fénymásolata.
  13. a hallgató nyilatkozatát arról, hogy vállalja a partnerintézménynél legalább három kurzus teljesítését, teljesítés hiányban az ösztöndíj visszafizetését.

Hiánypótlásra a pályázatok beérkezésére előírt határidő lejárta után nincs lehetőség.

Bírálati szempontok

• A 2014/15-ös tanév első szemeszterében elért tanulmányi átlag, mely alatt a súlyozott átlag értendő.
  • Pontegyenlőség esetén kínai / japán nyelvtudás, illetve a pályázathoz csatolt dokumentumok.

A pályázatok elbírálására az SZTE GTK képviselőiből álló bizottság jogosult. A bizottság döntésével szemben jogorvoslatnak nincs helye. A pályázati kiírás egy szemeszterre szól.

A beérkezett pályázatok az SZTE GTK-n kerülnek archiválásra a pályázati döntésig. Az eredmények közzététele után a pályázati anyagok az SZTE adatkezelési szabályzata értelmében megsemmisítésre kerülnek.

A pályázat elbírálásának eredményéről az SZTE GTK elektronikus úton értesíti a pályázókat.

A pályázat további részleteiről Dr. Pusztai-Varga Ildikó ad tájékoztatást emailes egyeztetés alapján: ildiko.pusztai.varga@eco.u-szeged.hu

A visszavonás jogát kifejezetten fenntartjuk!

Letölthető dokumentumok

Kyoto Sangyo University