mktszib_marketingworkout_kukarleo
Marketing Workout - az MKT SZIB szervezésében

2015. május 04.

Az MKT Szegedi Ifjúsági Bizottságának a legutóbbi előadásán Kukár Leótól hasznos tippeket hallhattunk az online marketinghez, és megismerkedhettünk a startup versenyek világával. Az előadó jelenleg a Furmányos Futárnál és a CEOS Kft-nél dolgozik, mint marketing menedzser.

Leó marketing tippjeit négy csatornával kapcsolatban ismerhették meg az érdeklődők. Először Facebookhoz kapcsolódó praktikákat ismertetett az előadó, a a karakter- és a pixelszámokra vonatkozó alapelvekről esett szó, illetve összefoglalta azokat a szabályokat, amelyeket alapvetőnek gondolnánk, de mégis oda kell figyelni rá: ilyen a helyesírás fontossága is. A Google+ profil fontossága is szóba került. Bár kevesen használják ezt a csatornát, egy teljesen kitöltött adatlap esetén a megjelent keresési eredmény is pozitív arculati elemnek számít. A hazánkba kevésbé elterjedt Twitter is szóba került, és kiderült, a vállalkozások nagyon kis százalékban használják megfelelően. Negyedik csatornaként a Pinterest került sorra, ami egy képmegosztó weboldal, lehetővé teszi a témák szerinti képek közötti keresést. Az eszköz veszélyére is felhívta Leó a figyelmet, a használata magában rejti azt, hogy több órán keresztül böngészünk a jobbnál-jobb ötletek között.

Az előadás második részében a startup versenyekkel ismerkedhettünk meg az előadó személyes tapasztalatain keresztül. Talán a legnagyobb tanulság ezekkel a versenyekkel kapcsolatban az, hogyha nem is hozza el az ember az első díjat, akkor is megéri részt venni és kapcsolatokat építeni. Leó egy verseny kapcsán jutott ki Stuttgartba, kapott ajánlatott, hogy Szöulban tanuljon tovább, lehetősége nyílt Zacher Gáborral konzultálni és Tanzániából is lett ismerőse - így ha arra jár, a szállással már nem kell törődnie.

Még egyszer köszönjük, hogy elfogadtad a meghívást, Leó, az előadás nem csak a marketing szakos hallgatóknak volt hasznos!