Ecodemia

2013. április 08.

Copy General – hogyan lesz egy kis budapesti pince-üzletből sikeres nemzetközi lánc

2013. április 11. 18:00 GTK Aula

dudaerno-2012Az Ecodemia rendezvénysorozat keretében 2013. április 11-én 18 órától a Gazdaságtudományi Kar Aulájában tart rendhagyó előadást Duda Ernő, a Solvo Biotechnológiai ZRt. elnöke. A három részes előadássorozat első estéjén az alapötlettől a megvalósításig kísérhetjük nyomon egy sikeres vállalkozás történetét - a tantermi előadások hagyományos módszertanával szakítva, az alapító cégvezető szemszögéből fontosnak talált események és storyk kapcsán.

Csütörtök este választ kaphatunk a következő kérdésekre:

Hogyan lehetsz piacvezető, ha 53. cégkent jelensz meg a piacodon?

Lehet-e egy “old-economy” ceg innovativ?

Mit lehetett volna másképpen csinálni?

Hogyan kezeljük a kulturális különbségeket?

Mindenkit szeretettel várunk, akit érdekelnek a sikeres vállalkozások műhelytitkai, és egy remek hangulatú estén örömmel tanul a tapasztaltabbtól!

___________________________________________________________________________________________________

Ecodemia

A gazdaság olyan tudomány, amelyhez mindenkinek értenie kell! Ha nem is mesterfokon, de tudni kell a hazai és a nemzetközi gazdasági folyamatokról, aktuális gazdasági kérdésekről. Az Ecodemia programsorozat célja, hogy nagy tudással rendelkező, az üzleti és a non-biznisz szektor vállalatait, intézményeit vezető professzionális gazdálkodók, a mikro- és makrogazdaság, valamint a költségvetés szakértői adják át tapasztalataikat. Új látásmódot és problémafelvetést kínálnak azoknak, akik még most tanulják a gazdaságtudományt, és azoknak, akik magas szinten művelik azt.

Az aktuális gazdasági trendek ismerete, a megértésüket szolgáló információk megszerzése amellett, hogy élmény a középiskolások és az egyetemi hallgatók számára, tanulságos a gazdaság szakavatott képviselői számára is. Szeretettel várjuk tehát mindazokat, akik velünk együtt úgy gondolják, hogy érdemes a gazdaság tudományát a legjobbaktól megtanulni!

Ecodemia előadások a 2012/2013-as tanév 2. szemeszterében

Duda Ernő: Ötlettől a sikerig – esettanulmányok sikeres vállalkozások karrierjéről; április 11, április 18, május 9. 18:00 (GTK KO Aula)

Botos Katalin: Gazdaságpolitika a rendszerváltás előtt és után; 2013. április 15. 18 óra (Móra Ferenc Kollégium)

Urbán László: Az állam szerepe a gazdaságirányításban; 2013. április 22. 18 óra (Móra Ferenc Kollégium)