Rendezvénynaptár
-
március 1. 00:01 - július 8. 23:59
-
május 16. 08:00 - július 1. 23:59
-
július 7.00:01 - 23:59
-
július 8.10:00 - 14:00
Végzős Pénzügy mesterszakos hallgatónk, Katona Tímea válaszol a kérdésre. Olvasd el gondolatait és személyes tapasztalait.
Miért a Pénzügy mesterképzést választottad?
Szeretnék magas színvonalú, korszerű szakmai tudást elsajátítani és betekintést nyerni a gazdaság pénzügyi folyamatainak irányításába. A pénzügy mesterképzésen lehetőség van emelt szintű üzleti és módszertani ismeretek megszerzésére. Továbbá tanulmányozni lehet a pénz és tőkepiacok működését, tőkepiaci tranzakciók kezelését és irányítását. Hallgató társaimmal pénzügyi elemzői- és döntéselőkészítői ismeretekkel bővíthetjük tudásunkat.
Mit ad/adott eddig Neked a mesterképzés?
A képzés alatt kisebb csoportlétszámokkal történik az oktatás, ezért véleményem szerint sokkal több lehetőség van a közös kommunikáció kialakítására, gondolok itt az oktató – hallgató kapcsolatokra, ezáltal sokkal közvetlenebbé válnak az előadások és a gyakorlatok, illetve hatékonyabb fejlődést biztosít. A mesterképzés alatt számos csoportmunkában vettem részt, amely alternatívát adott arra, hogy a társaimmal gördülékenyen együtt tudjak működni. Mindemellett új kapcsolati hálót is ki tudtunk alakítani a vállalatvezetőkkel vagy például az MNB munkatársaival. A vállalati partnerek valós problémákat vontak be a gyakorlatokba, ezáltal a csoportmunkák és a projektek során mindennapi szakmai feladatokkal is szembesülhettünk.
Miért ajánlanád másoknak, hogy jelentkezzenek alapszak után mesterképzésre?
A mesterszak az alapszaknál komolyabb perspektívákat nyit, beleértve a doktori képzésen való tovább tanulás lehetőségét. Kijelenthető, hogy a mesterszak megnöveli a diplomás elhelyezkedés esélyét. Vannak olyan területek is, ahol elmondható, hogy a mesterdiploma lassan elvárássá válik. Az alapszaktól függetlenül részt lehet venni bármelyik mesterképzésen még akkor is, ha a hallgató nem gazdasági területen szerezte meg az alapszakos diplomáját.