Bezár

Erasmus útikalauz (nem csak stopposoknak)

Kurzusok és vizsgák a pálmafák alatt

Kurzusok és vizsgák a pálmafák alatt

2017. október 13.
3 perc

Spanyolország, a nyelv, a légkör és Valencia is mind gyönyörű, nem is csoda, hogy sok diák választja célpontjául Erasmus részképzés során.

Az Universitat Politècnica de València (UPV) egy javarészt mérnöki egyetem, viszont remek gazdaságtudományi karral is rendelkezik. Az egyetemnek hatalmas kampusza van, benne több sportpályával, edzőteremmel és uszodával. Éttermeket, kávézókat, de még bank automatát és bicikliboltot is találhatunk a számtalan egyetemi épület között. A komplexumot pedig egy biztonsági cég őrzi, az őrök motorral járnak körbe-körbe, hogy megbizonyosodjanak, minden rendben zajlik a területen.

A kampusz egyébként olyan nagy, hogy külön térképet adnak az újonnan érkező diákoknak, hogy könnyebben eligazodjanak, és saját kertészei, gondnokai és szerelői vannak.

UVP épület

Az UPV „GTK-ja” a J7-es épület, mindenkinek itt van az összes órája. Nem egyik épületből járkálunk a másikba (ez nekem eléggé tetszik otthon, mert jót tesz néha egy kis séta egy jó számvitel előadás után :D). Az épület nagyon modern és van egy előtere, ahol órák között le tudunk ülni beszélgetni, vagy pedig a nap végén ebédelni.

UVP épület pálmafákkal

A kar kurzuskínálata nagyon széles, nemcsak spanyol, hanem angol kurzusokat is kínálnak, és sokan vannak azok is, akik csak angol kurzusokat vesznek fel. Hogy az adott félévben van-e kellő számú angol nyelvű kurzus, pályázás előtt mindig meg kell érdeklődni a koordinátornál.

Szerencsésnek mondhatom magamat, ugyanis a Tömörkény István Gimnázium spanyol kéttannyelvű szakán végeztem, így minden tárgyamat spanyolul tudom tanulni. Nem kellett gondolkoznom, hogy mennyire boldogulnék spanyol nyelvtudás nélkül.

Az 5. félévemre, hogy az otthoni tantárgyakkal ne csússzak, felvettem a kötelező Termelésmenedzsment és Humánmenedzsment kurzusokat, amelyeket rövid egyeztetés után Megyeri és Kürtösi tanárnő el is fogadott, így itt teljesítsem őket.

Emellett otthon fogom teljesíteni az Értékesítéspolitika tantárgyat és még más szabadon felvett kurzusokat is.

Az órák menete hasonló az otthonihoz, habár itt általában két előadás van egy héten és mindkettő gyakorlatiasabb. Szeminárium pedig nagyjából ötször van egy félévben mindegyik tárgyból. A számonkérés a magyar rendszertől eltér. Itt általában a két évközi zh-ból és egy beadandó csoportmunkából már egyből megszületik az érdemjegy, viszont ennek az a hátránya, hogy ezeket a dolgozatokat fix időpontban kell megírni, és maximum egy pótlehetőség van, ha valamelyik nem sikerülne. Azonban a spanyol diákok meglepődve és irigykedve vették tudomásul, hogy otthon két hónapig tart a vizsgaidőszak, és akkor írjuk meg a vizsgát, amikor szeretnénk (és persze, ha sikerül felvenni a Neptunban). Szintén hatalmas különbség, hogy nagyjából az összes tanárt lehet tegezni és kicsit közvetlenebbek is, mint az otthoni oktatók, habár ebben szerintem mi is erősek vagyunk.

Mindent egybevetve, az UPV remek Erasmus célpont, ahol kiváló oktatóktól tanulhatunk spanyolul és angolul, mindemelett nagyon jók az ételek, a város és az időjárás is - és ha szerencsések vagyunk, akkor még jó fej lakótársakat is kifoghatunk :)

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek